گفتگوی ویژه درباره شعر نو پارسی

بازنشر خبر فاجعه؛ تروریزه کردن روان جامعه

حالا ... دکتر عاصف حسینی


Asef Hossaini successfully defended his doctoral dissertation on Power Structure in Afghanistan's Rural Communities at Willy Brandt School of Public Policy on 27th January 2017.... now he is Dr. Asef Hossaini
click here
چه باید می کردیم؛ مصاحبه با بنیاد آرمانشهر پیرامون جامعه مدنی و وضعیت سیاسی جدید افغانستان

با اینکه جامعه‌ی مدنی در افغانستان به شکل طبیعی به دنیا نیامد و سزارین شد، به‌هرحال یکی از این دستاوردها می‌تواند به وجود آمدن و رشد همین جامعه‌ی مدنی در کشور باشد. اگر این طبقه‌ی اجتماعی تقویت و تداوم یابد، در آینده، امکان آن وجود دارد که برخی از این نهادهای مدنی بتوانند جایگاه خود را در لایه‌های اجتماعی تثبیت کنند و شکل و اندام بومی‌ای به خود بگیرند. جامعه‌ی مدنی در هر کشوری هم به شدت پویا است و هم می‌تواند باعث بالانس قدرت در آن کشور شود؛ امیدوارم در افغانستان نیز چنین اتفاقی بیفتد و جامعه‌ی مدنی جایگاه اصلی و اساسی خود را بیابد. دستاورد دیگر به نظر من موضوع حق و حقوق زنان است. با اینکه باز هم با این موضوع، پروژه‌ای برخورد شده، در هر صورت همین که در این زمینه صحبت می‌شود و برای دولتمداران حائز اهمیت است، نوعی دستاورد محسوب می‌شود

رستوران انار

انار
اندوه ورم کرده درخت
که فقط سالی یک بار
ترک می خورد
من
سالی صد بار انار می شوم
ادامه شعر

مصاحبه ای با دکتر ماندانا زندیان درباره شعر امروز فارسی / دقیقه 44

یادمان همایون هنر، آهنگساز و خواننده فقید

هشت قطعه آهنگ ساخته و بازنوازی شده زنده یاد "همایون هنر" که قرار بود با نام "آهوی من از شهر برگشته است" منتشر شود، اکنون با نام "قدی بلند و صدایی بلندتر" در ستایش او و نیکی هایش در اختیار دوستداران همایون قرار می گیرد.
شعر و دکلمه: عاصف حسینی
صدابرداری و آهنگسازی: زنده یاد همایون هنر
زمستان87 - کابل
برای خدا جنگیدیم
اما باد
آسیاب همسایه را چرخاند
یا باد نافرمانی می کند
یا خدا حواسش نیست ....

عاصف حسینی

شعری از چهار سیاره در اتاقم

Terrorists Speak in Strange Languages - a poem in english

A poem by Asef Hossaini, translated from the Persian Dari by Farzana Marie

کلاژ - پاییز

کلیک کنید

ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺲ ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺷﯿﮏ ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﻪ. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ، ﺁﺭﺯﻭﯾﯽ نمی کنه. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﻤﯿﺪﻩ. یکی دیگه به خودش نمی رسه. ﯾﮑﯽ مدام ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﮔﻮﺵ می ﺪﻩ. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺵ، عکس ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ نمی گیره. یکی محبت نمی کنه. یکی دیگه محبت نمي پذيره. و اینگونه است که ﺍﮐﺜﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ در سی ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ هشتاد ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﻓﻦ میشوند.

پائولو كوئيلو

Flickr Photos

حق کاپی - Copyright

استفاده از مطالب و عکس های این وبسایت فقط با ذکر نام و منبع امکان پذیر است. هرگونه ویرایشی که به تغییر مفهوم متن بینجامد، ممنوع است و می تواند پیگرد حقوقی داشته باشد.
All rights reserved for Sayed Asef Hossaini. No part of this Website is permitted to be reproduced, distributed, or transmitted without notifying the source and the writer's name.